KORUYUCU BAKIM

Makine arızalarından kaynaklanan kesinti süreleri akıllı planlama ile önlenebilir. Koruyucu bakım neden bu kadar önemlidir?

Etkili bakımda, makineler ve sistemelr yalnızca teknik sorunlar ortaya çıktığında ve bazı parçalar arızalandığında onarılır. Bu yüksek maliyetlerle birlikte makine arızalarına neden olur.

İmalat fabrikalarının arıza süresini en aza indirmek için hızlı tepki verebilmek amacıyla çok sayıda yedek parça stoklaması gerekir. Bu yüksek depolama maliyetlerine neden olur ve sermayelerini bu stoğa bağlamalarına neden olur.

Koruyucu bakım, belirli bir süre veya belirli bir bakım aralığından sonra bileşenlerin değiştirilmesini içerir.

Bu aralıklar önceden belirlenir, böylece sıklık daha fazla olur. Elbette bud aha fazla personel ve yeni yedek parçalar için yüksek maliyete anlamına geliyor.

Yedek parçaların kullanım ömrü maksimize edilmediği için, şirketler gereksiz yere para harcayabiliyor.

 

Kestirimci bakım, makinelerin ve sistemlerin dijital ağ yardımıyla iletişimi anlamına gelir ve değerli bilgileri kaydedebilir.

Çeşitli bilgisayar programları yardımıyla veriler daha sonra ihtiyaç duyulduğunda analiz edilebilir. Bu akıllı değerlendirme, diğer şeylerin yanı sıra denetim süresini veya bakım aralığını tam olarak hesaplamaya olanak tanır.

 

AKILLI ÇÖZÜM

Bu akıllı değerlendirme, diğer şeylerin yanı sıra denetim süresini veya bakım aralığını tam olarak hesaplamaya olanak tanır.